A Yorum
  Acilis Sayfasi Yap Sik Kullanilanlara Ekle  

   
A yorum Kurum
iletisim
login
yayin ilkeleri...yazi dizileri

Trump'a rağmen BM'den Kudüs reddi

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 3888 Okunma21 Aralık 2017 23:58:46

Türkiye’nin girişimleriyle hazırlanan ve ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs kararını eleştiren karar tasarısı, BM Genel Kurulu’nda ABD’nin tehditlerine rağmen 9’a karşı 128 oyla kabul edildi. Oylamada 35 ülke ise çekimser kaldı. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu Türkiye’nin girişimleriyle hazırlanan ve Trump’ın Kudüs kararını eleştiren Kudüs'ün statüsüne ilişkin “İsrail’in İşgal Altındaki Doğu Kudüs ve Filistin Topraklarındaki Faaliyetleri” başlıklı karar tasarısını görüşmek üzere özel oturumla toplandı.  ...Devamı.»

Başkenti Doğu Kudüs olan Filistin Devletini tanıyoruz…

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 4848 Okunma13 Aralık 2017 13:57:28

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) zirvesinde karar: Başkenti Doğu Kudüs olan Filistin Devletini tanıyoruz. ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Olağanüstü Zirvesi, İstanbul'da gerçekleştirildi  ...Devamı.»

Bu Trump’a vurulan son darbe mi?

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 5688 Okunma24 Kasım 2017 05:34:18

Amerikan New York Times (NYT) gazetesi, eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in avukatlarının, Başkan Donald Trump'ın hukuk ekibiyle bilgi paylaşmama kararı aldığını yazdı. Gazeteye göre bu gelişme Flynn'in, Rusya'nın ABD seçimlerine müdahale edip etmediğini soruşturan eski FBI Başkanı Robert Mueller ile işbirliği yaptığını ya da bu yönde müzakereler yürüttüğünü gösteriyor.  ...Devamı.»

Avrupa'da bağımsızlık isteyen sadece Katanlar mı?

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 12264 Okunma30 Ekim 2017 22:41:59

İşte Avrupa'da bağımsızlık isteyen bölgeler… Katalonya'nın tek taraflı olarak bağımsızlığı resmen ilan etmesi Avrupa ve dünyada bir numaralı gündem maddesi oldu. Sadece İspanya'da değil, Fransa'dan Almanya'ya, Danimarka'dan Birleşik Krallık ve Romanya'ya kadar pek çok Avrupa ülkesinde aktif biçimde tartışılan bir konu.  ...Devamı.»

Bölünme ve paylaşma

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 2 Yorum | Okunma 11064 Okunma
Yazar Yazan: Gündoğdu Gencer | 05 Ekim 2017 20:31:08

Batı Avustralya (WA) Avustralya’nın 6 eyâletinden biri ve 2.646 milyon km², yâni eyâlet dediysem, Türkiye’nin yaklaşık 3,5 katı büyüklüğünde. Yasalara göre Federal Hükûmetin topladığı GST (KDV) eyâletlere dağıtılıyor. Batı Avustralya maden zenginliği nedeniyle toplam GST’ye büyük katkıda bulunuyor. Bir ay kadar önce iktidardaki Liberal Parti’nin eyâlet yönetimi Batı Avustralya’nın Avustralya’dan ayrılma konusunu incelemesi kararı aldı.  ...Devamı.»

Erdoğan ailesine yönelik yaptırım uygulansın

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 10272 Okunma23 Ağustos 2017 02:58:44

Almanya'da yeni 'Erdoğan' çağrısı: Ailesine yönelik yaptırım uygulansın… Alman Federal Meclisi'nin Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) üyesi Roderich Kiesewetter, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ailesine yönelik yaptırım uygulanması çağrısında bulundu. Almanya'da, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine ve ülkeye yönelik tutumuna tepkiler artarak devam ediyor.  ...Devamı.»

Dünyada 46 milyon kişi modern köle

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 8664 Okunma30 Haziran 2017 00:24:54

Dünyada 46 milyon kişi modern köle statüsüne sahip. Küresel Kölelik Endeksi’nde Türkiye, 480 bin kişi ile en çok modern kölenin bulunduğu 14’üncü ülke olarak kayda geçti... Ayrıca Türkiye, nüfusa oranla modern köleliğin en yoğun olduğu 20'nci ülke olarak gösterildi. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün (OECD) iş dünyası temsilcileri, sendikacılar ve akademisyenlerin katılımıyla düzenlediği Sorumlu İş İdaresi Küresel Forumu'ndaki tartışma konularından biri “modern kölelik” oldu.  ...Devamı.»

Katar’a ‘terör’ darbesi

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 10896 Okunma05 Haziran 2017 05:48:03

Körfez’de sıcak gelişme… Dört ülke ilişkileri kesti… Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Müslüman Kardeşler'in de aralarında bulunduğu 'terör örgütleri'ne destek vermekle itham ettiği Katar ile diplomatik ilişkileri kesti.  ...Devamı.»

"Değişim görmek için Erdoğan'a karşı sertleşmemiz mi gerekiyor?"

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 9240 Okunma04 Haziran 2017 01:15:39

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Washington Büyükelçisi'nin maili hacklendi; işte Türkiye ile ilgili iddialar… BAE Washington Büyükelçisi Yusuf el-Uteybe'ye ait olduğu iddia edilen ve bazı hacker gruplar tarafından yayınlanan e-postalar, Büyükelçi’nin İsrail yanlısı Demokrasiyi Savunma Vakfı (FDD) ile yakın ilişki içinde olduğunu ve Türkiye ile Katar'a karşı ortak politikalar geliştirmeye çalıştıklarını gösterdi.  ...Devamı.»

İkinci deprem ilkinden beter

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 7728 Okunma
Yazar Yazan: M. Şehmus Güzel | 25 Nisan 2017 04:51:40

Paris’te ilk deprem Nisan 2002’de Sosyalist Parti adayını yerle yeksan etmişti. İkinci deprem ise Sosyalist Parti’nin resmi adayıyla birlikte klasik sağ parti (“Cumhuriyetçiler”) adayını da aldı götürdü. 1958 Anayasası ile oluşturulan 5. Cumhuriyet tarihinde cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk kez böyle bir vaka ile karşılaşıyoruz: İki yönlü deprem. Bir değil iki deprem birden. Fransa’nın son elli yılına damgasını vuran iki siyasi partinin adayı da ilk turda eleniverdiler. Bozuk arpa gibi. Pat!Pat! Elekten düşüverdiler.  ...Devamı.»

Almanya'daki üç milyondan fazla Türk vatandaşını!!!

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 13704 Okunma25 Mart 2017 03:44:39

Almanya'daki üç milyondan fazla Türk vatandaşını ilgilendiren haber… Spiegel dergisinin bildirdiğine göre, CDU’nun Entegrasyon Ağı tarafından hazırlanan çalışma, çifte vatandaşlığın revize edilmesini öngörüyor. Almanya ile Türkiye arasında yaşanan kriz, Almanya’da yaşayan çifte vatandaş konumundaki Türkleri zora sokabilir.  ...Devamı.»

Türkiye yeniden sabıkalılar listesinde

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 17520 Okunma09 Mart 2017 13:05:18

Avrupa Konseyi, Türkiye’nin tıpkı 2004 öncesindeki gibi siyasi ve hukuki planda denetime alınmasını kararlaştırdı. “Sabıkalılar listesi” olarak bilinen listeye dahil edilmek, AB müzakerelerinin fiili olarak da askıya alınması anlamına geliyor  ...Devamı.»

Trump, vize sınırlamasını 'Obama örneği' ile savundu

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 15528 Okunma30 Ocak 2017 03:10:45

Gelen yoğun tepkilere ve verilen mahkeme kararlarına karşın, Donald Trump yönetimi, 7 ülkeye getirilen vize sınırlaması konusunda geri adım atmadı. ABD Başkanı Trump, konu ile ilgili yayınladığı bir açıklama ile tartışmalı vize sınırlaması kararını savundu. Trump, benzer bir kararın, Obama yönetimi tarafından 2011 yılında Irak vatandaşlarına uygulandığını ifade ederek, "biz baskıdan kaçanlara karşı şefkatli olmaya devam edeceğiz.  ...Devamı.»

DİTİB'le ilgili casusluk iddiaları genişliyor

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 17184 Okunma24 Ocak 2017 13:49:58

Almanya'da Diyanet İşleri Türk - İslam Birliği'ne bağlı imamların casusluk yaptığına ilişkin iddialar büyüyor. Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti İçişleri Bakanlığı, DİTİB imamlarının 28 kişi ve 11 kurum hakkında casusluk yaptığını açıkladı. Almanya’daki DİTİB'e yönelik casusluk suçlamaları genişliyor. Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti İçişleri Bakanlığı, Kölner Stadt Anziger gazetesine yaptığı açıklamada devlet okullarında din bilgisi eğitimi veren beş öğretmenin isminin de casusluk listesinde çıktığını bildirdi.  ...Devamı.»

6 yıllık yanlışın bilançosu : "Laik Suriye’ye saygı duyulmalı"

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 15936 Okunma23 Aralık 2016 00:31:19

Emevi Camii’nde cuma namazı kılma hayaliyle Suriye’de cihatçıları destekleyen Türkiye, Moskova Deklarasyonu’yla birlikte bu tavrından çark etmek zorunda kaldı. Önceki gün kabul edilen deklarasyona göre Suriye’nin mezhepçi olmayan yapısına saygı esas alınıyor  ...Devamı.»

Assange: Clinton ve IŞİD'in finansmanı aynı kaynaktan sağlanıyor

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 19368 Okunma04 Kasım 2016 13:43:07

Daha önce ABD başkan adayı Hillary Clinton'ın e-postalarını ifşa eden WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange, IŞİD'in Clinton Vakfı'na aktarılan maddi kaynaklar ile kurulduğunu öne sürdü. WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange, Demokrat Parti başkan adayı Hillary Clinton'un, ABD'nin Ortadoğu'daki müttefiklerinin IŞİD'e verdiği desteğin kapsamı konusunda halka yanlış bilgi verdiğini söyledi.  ...Devamı.»

Korsan Parti iktidara çok yakın

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 19488 Okunma27 Ekim 2016 05:10:50

İzlanda’da dört yıl önce kurulan Korsan Parti, bu hafta sonu gerçekleşecek seçimlerden önce yapılan anketlere göre iktidara çok yakın. Guardian’da yer alan habere göre analistler, 2008’deki finansal krizin ve bu sene ortaya çıkan Panama Belgeleri skandalından sonra, Korsan Parti’nin İzlanda’da birinci ya da az farkla ikinci parti olacağını söyledi.  ...Devamı.»

Kadınlar Polonya'da hayatı durduruyor…

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 18072 Okunma04 Ekim 2016 05:30:19

Polonya’da 6 milyon kadın kürtaj hakkı için grevde… Polonya'da kadınlar, ülkede kürtajın tamamen yasaklanmasını öngören yasa tasarısını protesto etmek için bugün greve gitti. Kadınlar, "Kara Pazartesi" adını verdikleri yürüyüşler kapsamında, başkent Varşova dahil birçok şehirde, siyah kıyafetleriyle sokağa çıktı.  ...Devamı.»

Kolombiya’da barış anlaşması referandumda reddedildi!

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 16512 Okunma03 Ekim 2016 05:25:08

Kolombiya hükümeti ile FARC arasında imzalanan ve dün halk oylamasına sunulan barış anlaşması, yüzde 50.24 oyla reddedildi. Anlaşmanın yürürlüğe girebilmesi için ise referandumda onaylanması gerekiyordu. Referandumda 13 milyon seçmen oy kullandı. Anlaşmaya "hayır" diyenlerin sayısı, "evet" diyenlerden yaklaşık 63 bin fazla oldu.  ...Devamı.»

Anarşistler uyuşturucu denetimine başladı.

Kategori Kategori: Dünya | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 17880 Okunma17 Eylül 2016 05:59:56

Syriza- ANEL hükümetini uyuşturucu ile mücadelede yetersiz kalmakla suçlayan anarşistlerle sol gruplar Atina sokaklarında denetime başladı. Yunanistanlı anarşistler son günlerde başkent Atina’da önemli bir girişime imza atıyor. Syriza-Bağımsız Helenler (ANEL) hükümetinin uyuşturucu ile mücadelede yetersiz kaldığını savunan anarşist gruplar, Yunanistan’da uyuşturucuya savaş açtı.  ...Devamı.»

Dünya kategorisinde 13 sayfada 242 haber kayıtlı.
1.2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.12.13.

Dr. Ceyhun İrgil’e göre A'dan Z'ye eğitimdeki sorunları
Çocuk istismarına devlet desteği!
'Erdoğan ve yakınlarının Malta hesapları doğrulandı'
MEB Müsteşarı: Ezberci eğitim geleneklerimize uygun
Merkel’in çatalı ve Polonyalı muslukçu

Avustralya vatandaşlığı yeni şartları paylaşıldı.
‘Arap sevgisi’de 6 ay sürdü!
AKP belgeleri saklamış!
Trump'a rağmen BM'den Kudüs reddi
Başkenti Doğu Kudüs olan Filistin Devletini tanıyoruz…

Avrupa Birliği : Türkiye, kara listeye girebilir
Bitcoinin yeni rekoru 8315 Amerikan doları
2018’de dolar 1,97 TL olacak demişlerdi !!!
Dikkat: Emlak balonu patlamak üzere
Cennet'te iki tanıdık daha!!!

Aydın Boysan'dan öğüttler "rakı adabı"…
15 yılda 6 bin 375 kadın öldürüldü…
Alzheimer : Yüzyılın Belası
Coğrafya
Kütük Siyaseti: Nerelisin?

Nebil Özgentürk’ün gözünden: 11 dakikalik Aydin Boysan belgeseli
Robert kolej’de
İnsanlığın Karanlık Yüzü
Tarih ateizm’in insanlar için din kadar doğal olduğunu gösteriyor
Çığlık

Atatürk ve Hegel : İki aklın buluşma noktaları
Mutluluk mu dedi biri…
Umut: Canlanan ve Canlandıran Yaşam Enerjisi
Bilmeden İdeolojikleşmeye
Özgürlük Sorumlulukla - Zorunluluk Sınırla

Yüz yılın projesi mi? Çevre sorunu mu?
Korkunç rapor: Milyarlarca insan için su felaketi!
Türkiye ‘gıda egemenliğini’ kime karşı, nasıl kaybetti?
Sadece üç senemiz kaldı!
Okyanuslar için verilen 5 tehlike alarmı.

Güneş küresi icat edildi!
Robotlar işinizi elinizden alacak mı?
Dubai'de ilk robot polis göreve başlıyor
Avrupa Parlamentosu robotlu hayata düzenleme
Yeni nesil market!!!

Asurlu tüccarların tabletleriyle Anadolu'da yeni antik kentler bulundu
Körtiktepe'de tarım öncesi yerleşik yaşam tespit edildi
Göbekli Tepe’nin üç taşı, üç rengi
Bir Altın Elbiseli Adam daha bulundu!
Göbekli tepe’de Kafatası Kültü

Türkiye artık “özgür değil”
Can kayıpları AB ülkelerinden 5 kat fazla
Dünyanın ‘en iyi’ yönetilen 6 ülkesinden biri Avustralya
135 çocuğun 'intihar bombacısı' olarak kullanıldığı bir dünyada yaşıyoruz.
Türkiye de her 100 bin kişiden 251'i cezaevinde

Gardırop Atatürkçüsü Kimdir?
İslam ve eşcinsellik üzerine…
Başka olur ağaların kurultayı
Fikirtepe Düştü!
Türkler nasıl ve neden müslüman oldu?

Nereden nereye
KENT...
Korkunun ecele
Edebiyat Notları, Eylül - Ekim
Sürdürülebilir

Ahilik
Nogay Türklerinden Atasözleri
Başkaldırının simgesi Landmesser'in hikayesi
Saha Türkleri
Yeni yıl armağanı hediye e-kitap : Leyla Erbil ile


kose yazarlari En Cok Okunanlar
Son 30 günde en çok okunanlar
En Cok Okunanlar


Basa git