A Yorum
  Acilis Sayfasi Yap Sik Kullanilanlara Ekle  

   
A yorum Kurum
iletisim
login
yayin ilkeleri...yazi dizileri

Yazı karekteri : (+) Büyük | (-) Küçük

CHP ve Umutlarımız: Kılıçdaroğlu'na açık mektup

Kategori Kategori: Türkiye | Yorumlar 2 Yorum | Yazar Yazan: Deniz Günal | 10 Mayıs 2017 10:36:59

Yurt içinde yaşayanlar, yurt dışında yaşayanların Türkiye’nin gündemi ve geleceği üzerine söz söylemesini istemez. Bize, tuzunuz kuru, dışardan rahat konuşuyorsunuz dedikleri olur. Tuzumuzun kuru olduğu belki doğrudur, belki Türkiye’de yaşayan bazı arkadaşlar kadar kuru da değildir. Sonuçta başka bir ülkede emek vermek zordur ve varolabilmek için misli ile çok çalışmanız gerekir.Ama emeğinin karşılığını alabilmek güzeldir. Bu yüzden diyelim ki tuzumuz kurudur. Ama vidanımız kuru değildir. Atatürk Cumhuriyeti ve devrimlerine duyduğumuz minnet ise bakidir.

Bu yüzden Melbourne’da önemli sayıda toplum üyesi, referendum öncesi ve süreci boyunca büyük bir özveri ile aylarca çalışarak, HAYIR çıkarmayı başardı. Sanmayın ki bizde bir gündü referendum. Dokuz gün boyunca sabah dokuzdan akşam dokuza dek sürdü. Sandık görevlisi ve gözlemci olan çok sayıda arkadaşımız sabahın yedisinden gece yarılarına kadar, yaşamlarının diğer sorumluluklarından uzakta, gönüllü olarak, hiç bir karşılık beklemeden görev yaptı. Varın düşünün ne kadar yorulduklarını.

Biz tüm bu emeklerin karşılığını Melbourne’dan HAYIR çıkararak aldık. Peki Hayır için Türkiye’de aylarca yoğun emek vermiş aydınlarımız, arkadaşlarımız emeklerinin karşılığını alabildi mi?

Türk halkının iradesi sandığa yansıdı mı?

Hepimiz aynı büyük düş kırıklığını yaşıyoruz. Hayır çıkmadığı için değil, HAYIR çıkarılmaması için hilelere, düzenbazlıklara, hırsızlıklara başvurulduğu, bunlara karşı hukuğun işlemediği, muhalefet sus pus olduğu için. Yalnız ve çaresiz hissediyoruz. İktidarın halkı temsil etmemek için evrildiğini gördük. Peki, tutunabileceğimiz bir muhalefet var mı?

İşte bu ruh haliyle Kılıçdaroğlu’na yazdığım açık mektuptur aşağıdaki.

Sayın Kılıçdaroğlu,

Sizin;  İsveç, Norveç, Finlandiya gibi ülkelerde, güler yüzlü ve zarif kişiliğinizle önemli bir politikacı olabileceğinizi konuştuk hep. Ne var ki ülkemiz, islamcı  faşizm tarafından teslim alınmış bir Türkiye. Bölgemiz ise Orta Doğu artık.

Lütfen şu soruya yanıt verme tenezzülünde bulununuz. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin rejim değişikliği ile sonuçlanan, özellikle son 15 yılda tüm ulusal değerlerini ve kaynaklarını yitirdiği süreç içinde ne tür bir işlev görmüştür?

Eğer Cumhuriyet Halk Partisi, cebren ve hile ile ülkenin tüm kaynaklarının ele geçirilmesine, değerlerinin yitirilmesine engel olamadıysa, rejimin yine cebren ve hile ile değiştirildiği, yalan bir zaferin ilan edildiği 17 Nisan 2017’den sonra neler yapabilecektir?

Eğer Cumhuriyet Halk Partisi, kazanılmış bir “Hayır”a bile sahip çıkamamış, gerek ülke içinde gerekse uluslarası platformlarda güçlü bir irade ile davranıp, yeri göğü oynatamamışsa artık ne yapacaktır?

Sayın Kılıçdaroğlu, haftalar sonra açıklama yapıp, iktidar silahlı eşkiyalarını sokağa çıkardığı için biz sesimizi çıkarmadık derken hiç utanmadınız mı?

Sayın Kılıçdaroğlu,  CHP içindeki muhalefeti “parti içinde kavga edeni kapı önüne koyarım” diyerek bastırmaya çalışmaktan utandınız mı peki? Biz bir diktatörden  kurtulmak isterken, doğrusu başka bir diktatör yaratmak istememiştik.

Sayın Kılıçdaroğlu, CHP’nin şu andaki yapısını yalnızca siz bir arada tutabilirsiniz. Buna hiç kuşku yok. Ancak; ülkemizin ve laik aydınlanmacı halkımızın CHP’nin şu andaki yapısına ve sizin liderliğinize hiç ama HİÇ gereksinimi yok.

Kendisini değiştirememiş bir CHP; Deniz Baykal gibi yaşlı ve Abdullah Gül’e kayan çizgisi ile sapıtmış kimliklerden kurtulamamış bir CHP;  seçim arkasından seçim kaybeden, tabanına büyük hayal kırıklığı ve umutsuzluk aşılamış Ekmeleddin gibi bir tuhaf yanlışına özeleştiri yapmak varken, ısrarla inatla sahip çıkan,  sizin gibi bir Genel Başkanı bile değiştirememiş bir CHP mi Recep Tayyip Erdoğan’ı değiştirebilecek?

Solu ve merkezi işgal ediyorsunuz. Lütfen gidin. Gidin artık! Yoksa, önümüzdeki dönem tek işleviniz CHP’yi bir köhne müzeye dönüştürüp, kapılarını Erdoğan’ın belirlediği saatlerde açıp kapayan bir müdürlük olacaktır.

CHP, bizim Türk halkının, Türkiye’nin tüm özgürlükçü laik çevrelerinin en büyük şansı. Gerekirse önce darmaduman olacak ama sonra küllerinden yeniden doğacak. Muhalefet koltuğuna şehvetle sarılmış, halkına bir yararı dokunmayan, nereye hizmet ettiği de belli olmayan şu andaki kadroları ile  yeniden doğamayacağını çok açık görüyoruz artık.

Gidin! Gidin artık!

Facebook'ta paylaş   |   Twitter'da paylaş


 | Puan: 10 / 2 Oy | Yazdırılabilir SayfaYazdır

Yorumlar

Tuna Dincer { 12 Mayıs 2017 11:27:01 }
Sevgili Deniz,
Cok haklisin. Ulkenin ucurumun kenarinda oldugunu goren herkes HAYIR icin cok calisti. Politika ile ilgisi olmayan insanlar bile tehlikenin farkindaydi.

Ve Hayir ivmesi yok edildi. HAYIR icin yarattigimiz iyimserlik, herkesin Turkiye icin calistigi ve gelecege umutla bakislarimiz yine husranla sonuclandi. Olaganustu durumlarda uretilmesi gereken olagan ustu cozumlerin uretilemeyecegini gorduk.

Baykalin hala CHP milletvekili olabilmesi CHPnin icinde bulundugu durumu cok guzel analatan bir ornek. Halktan kopmus, vizyonsuz , cozum uretemeyen bir parti olmus Ataturkun partisi. Suc Kilicdaroglunun mu? Baykal CHPyi baraj alti yaptigi donemlerde on secim bile yapilmadan kiumlerin milletvekili olacagina Baykal ve kadrosu karar veriyormus. Kilicdaroglu    on secimi getirerek partiyi demokratiklestirmis tekrar. CHP dizlerinin uzerinde bir parti. AKPnin 9 milyon uyesi varken CHPnin 1 milyon uyesi var. Parti ici problemlerden uyeler, CHPliler bikmis. Gorevleri secimden secime CHPye oy vermekle kisitli. Turkiyede yandas olmadan yasamak zaten cok zor, insanlar yilmis. Delegeler Kilicdaroglundan menun oldugu surece Kilicdaroglunu indirmek mumkun degil. Yapacagimiz sey halkin CHPye el koymasi. CHPye uye olalim. CHP Avustralya orgutleniyor. Her 100 uye icin 1 delege cikartiliyormus. Uyelik kampanyasi baslatalim, cok acil olarak. CHPde degisimin gerektigini dusunen dlegeler cikartalim. Yoksa CHP degismeyeck.
Nilüfer Kayacan { 11 Mayıs 2017 02:57:30 }
Güçlü ve cesur bir çağrı. Deniz Günal Dinçkal duygu ve düşüncelerimizi böyle açık seçik, ve yanılgıya yer bırakmayacak biçimde anlattığın için teşekkür ediyorum.
Diğer Sayfalar: 1.

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    Buyrun: Google'u ilk Sultan Abdülhamid Han icat etmiş
Haber olamayan iş cinayetleri!!!
Kim öğünür bilmiyoruz ama Türkiye ikinci durumda!!!
Çocuk İstismara özel poliklinikler…
Dr. Ceyhun İrgil’e göre A'dan Z'ye eğitimdeki sorunları

İzlanda sünneti yasaklayan ilk Avrupa ülkesi olma yolunda
Laik Türkiye'de helal otele 6 yaş sınırı
16 yıllık korkutan ‘yıkım’ tablosu
Avustralya’da “İntikam pornosu” yasası senatodan geçti
Herşey var kara para suçu yok!!!

Türkiye'de 1 yılın açığı 52 yıla bedel
Türkiye de inşaat ve turizm sektöründe batık miktarı 10.27 milyar liraya ulaştı.
Yurttaşa 416 milyarlık nükleer fatura
Avrupa Birliği : Türkiye, kara listeye girebilir
Bitcoinin yeni rekoru 8315 Amerikan doları

Çocuk gelin sayısında utandıran birincilik
Hala birbirimize kitap armağan ediyor muyuz?
Aydın Boysan'dan öğüttler "rakı adabı"…
15 yılda 6 bin 375 kadın öldürüldü…
Alzheimer : Yüzyılın Belası

Nebil Özgentürk’ün gözünden: 11 dakikalik Aydin Boysan belgeseli
Robert kolej’de
İnsanlığın Karanlık Yüzü
Tarih ateizm’in insanlar için din kadar doğal olduğunu gösteriyor
Çığlık

Atatürk ve Hegel : İki aklın buluşma noktaları
Mutluluk mu dedi biri…
Umut: Canlanan ve Canlandıran Yaşam Enerjisi
Bilmeden İdeolojikleşmeye
Özgürlük Sorumlulukla - Zorunluluk Sınırla

20 yıl sonra Türkiye …!
Kanal İstanbul projesinin yaratacağı ekolojik tahribat
Yüz yılın projesi mi? Çevre sorunu mu?
Korkunç rapor: Milyarlarca insan için su felaketi!
Türkiye ‘gıda egemenliğini’ kime karşı, nasıl kaybetti?

Güneş küresi icat edildi!
Robotlar işinizi elinizden alacak mı?
Dubai'de ilk robot polis göreve başlıyor
Avrupa Parlamentosu robotlu hayata düzenleme
Yeni nesil market!!!

Uzay yolculuğunda bir devrim
Asurlu tüccarların tabletleriyle Anadolu'da yeni antik kentler bulundu
Körtiktepe'de tarım öncesi yerleşik yaşam tespit edildi
Göbekli Tepe’nin üç taşı, üç rengi
Bir Altın Elbiseli Adam daha bulundu!

Ne 16 yılmış!
'Toplam özgürlük’ Türkiye’de söz edilemeyecek bir kavram
Türkiye Yolsuzluk Algısı Endeksi’nde düşmeye devam ediyor
Çin'in askeri gücünün 'küreselleşmesi'
ILO'dan Türkiye'ye OHAL uyarısı

YouTube’un akıllı yazılımı gerçekleri nasıl çarpıtıyor?
Gardırop Atatürkçüsü Kimdir?
İslam ve eşcinsellik üzerine…
Başka olur ağaların kurultayı
Fikirtepe Düştü!

Kanıma Dokunur
GİRDAP
ANDIMIZ
Edebiyat Notları, Kasım - Aralık
Küçük Kadınlar

Ahilik
Nogay Türklerinden Atasözleri
Başkaldırının simgesi Landmesser'in hikayesi
Saha Türkleri
Yeni yıl armağanı hediye e-kitap : Leyla Erbil ile


kose yazarlari En Cok Okunanlar
Son 30 günde en çok okunanlar
En Cok Okunanlar

Basa git